19 cze Brak komentarzy admin Lampapa , ,

Kołobrzeg, piękne miasto położone niedaleko morza, cieszy się popularnością wśród turystów, którzy każdego roku chętnie spędzają tam swój wypoczynek. Miasto to ma nie tylko piękne plaże, deptak, czy liczne ścieżki spacerowe. Miejscowość ta zawiera ciekawe atrakcje, które warto zobaczyć podczas pobytu w tym wspaniałym mieście. Do głównych rzeczy na naszej liście, na pewno trzeba zaliczyć stare miasto, które posiada swoją historię zapisaną w pozostałych gruzach po zabudowaniach. Zwolennicy gotyku powinni wybrać się do katedry, gdzie można podziwiać przepiękny widok z wieży. Miasto ma w swojej odsłonie liczne baszty oraz fortyfikacje, godne uwagi każdego zwiedzającego.

Oczywiście czym by było nadmorskie miasto, bez latarni morskiej, którą śmiało możemy obejrzeć w sezonie letnim. W latarni morskiej oprócz widoku z samej góry, możemy zobaczyć wystawy minerałów oraz przedmioty z historii latarnictwa. Miłośnikom wystaw polecam Pałac Braunschweigów, gdzie możemy zobaczyć liczne zabytki oraz Muzeum Patria Colbergiensis znajdujące się w ratuszu.
Fani okrętów i statków powinni koniecznie udać się do skansenu morskiego, gdzie można zobaczyć wiele ciekawego sprzętu związanego z marynarką wojenną. Dla zwolenników morskich przygód czekają rejsy statkiem, jest to atrakcja, która w szczególności cieszy dzieci.

Osobom wybierającym się w tamte rejony właśnie z dziećmi, dobrym sposobem na niepogodę jest wybranie się do muzeum figur woskowych, lub zabranie naszych pociech do ukrytej krainy, gdzie maluchy mogą zobaczyć świat bajkowy.Wszystkie nadmorskie miejscowości posiadają wiele atrakcji turystycznych, dlatego warto jest co roku wybrać się w inne miejsce.

Teraz jednak sprawdzimy jakie atrakcje turystyczne przygotowało dla nas Władysławowo. Miasto to oczywiście zachwycają plaże na których, w sezonie letnim dzieje się sporo rzeczy, od dmuchanych zabawek dla najmłodszych po występy i dyskoteki wieczorami. Wybierając się w to miejsce, przede wszystkim należy przespacerować się do portu, gdzie i tam czeka na nas sporo atrakcji, możemy wypłynąć w rejs lub udać się kutrem na połów. Zwiedzając miasto fajnie jest udać się do muzeum iluzji optycznych, które znajduje się w Domu Rybaka na wieży widokowe.

Kolejną ciekawą propozycją dla zwiedzających jest Ocean Park, gdzie spotkamy się z naturalnych rozmiarów ekspozycją zwierząt.
Osoby lubiące przygody, powinny skorzystać z labiryntu w polu kukurydzy, świetna zabawa dla każdego.Bardziej aktywne osoby też mają tu co robić, zaczynając od windsurfingu a kończąc na paralotni. Miasto posiada oczywiście wiele innych godnych uwagi miejsc jak Kościół, który posiada najciekawsze witraże na świecie, pomnik Abrahama Antoniego czy Hallerówka.

Osoby lubiące patrzeć na piękne owady, powinny zobaczyć je w porcie.Znajduje się tam niezwykła motylarnia, która posiada zaskakujące gatunki tych stworzeń, jest to miejsce niezwykłe polecane wszystkim turystom. Na koniec jeszcze jedno miejsce czyli wesołe miasteczko, znajdujące się w samym centrum miasta, niewątpliwie umili czas wszystkim spacerowiczom.