19 cze Brak komentarzy admin Lampapa , ,

Dla wielu turystów wakacje oznaczają leżenie na plaży, niekończące się kąpiele w morzu i sączenie drinka z parasolką. Jednocześnie spora grupa podróżujących ceni sobie większą dynamikę i wybiera aktywne zwiedzanie. Niezależność w podroży, a zarazem sposobność zobaczenia jak najwięcej, zapewnia wynajem aut. Warto zdecydować się na taką opcję, gdy planuje się lepiej poznać dany region kraju, do którego się jedzie, lub przemieszczać się po całej wyspie, na której spędza się urlop. Samochód to najlepsze rozwiązanie, by szybko przemieścić się z punktu A do punktu B, a zarazem być uzależnionym wyłącznie od swojego tempa zwiedzania i swoich podróżniczych potrzeb.

Wynajem aut jest świetnym pomysłem dla tych, którzy wolą w wakacje nie spędzać za długo czasu w jednym miejscu. Nie chcą poznawać jedynie plaż w okolicy miejscowości, w której się zatrzymali, ale zobaczyć tyle plaż na wybrzeżu, ile tylko się da. Podobnie te osoby, które stawiają na zwiedzanie miast, będą wybierać samochód. Niekoniecznie do przemieszczania się już w samym jego centrum, ale do przejazdu między głównymi ośrodkami. Oczywiście, czasem miasta są bardzo dobrze skomunikowane, na przykład dzięki pociągom lub samolotom, ale to wynajem aut daje wolność i elastyczność, jeśli chodzi o planowanie wycieczek. Nie trzeba pilnować rozkładu i dopasowywać się do dostępnych możliwości.

Zwiedzanie samochodem pozwala w każdej chwili zatrzymać się w nieplanowanym miejscu. Pojechać o kilometr za daleko, odbić odrobinę w bok i odkryć coś poza utartym szlakiem podróżnym. Podróżowanie autem sprawia również, że wakacje stają się bardziej wyluzowane. Można sobie na cały głos śpiewać, rodzinnie jeść kanapki z jajkiem i kiełbasą czosnkową albo wygłupiać się. Oczywiście, wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Zanim podejmiesz decyzję, by wybrać wynajem aut trzeba zapoznać się z przepisami drogowymi i kulturą jazdy panującą w danym kraju. Chodzi o to, aby jak najmniej sytuacji na drodze zaskoczyło kierowcę. Warto także (mimo pielęgnowania spontaniczności) wcześniej w ogólny sposób zaplanować zwiedzanie i trasę przejazdu. Dobrym pomysłem jest stworzenie listy rzeczy, które chciałoby się przeżyć w wakacje.

Wypożyczalnie samochodów umiejscowione są w różnych miejscach. W zależności od tego, jaki środek komunikacji wybierzesz, aby dotrzeć do kraju docelowego, wybierzesz wypożyczalnię zlokalizowaną w najbardziej dogodnym punkcie. Na przykład, duży wybór, jeśli chodzi o wynajem aut, znajduje się na lotnisku. Mając na uwadze, jaki charakter ma zwiedzanie, dobiera się do tego także typ samochodu. Na przykład na wakacje typu off-road najlepszym wyborem będzie auto z wyższym zawieszeniem i napędem na cztery koła. W przypadku podróżowania sześcioosobową rodziną mały samochód raczej nie będzie najtrafniejszym wyborem.

Warto także przyjrzeć się dokładniej kosztom wyjazdu. Rozważyć wszystkie za i przeciw, aby zabrać swój lub wypożyczyć samochód na miejscu. Chodzi nie tylko o finanse, ale także takie kwestie, jak komfort podróżowania czas czy odpowiedzialność za pojazd.