10 paź Brak komentarzy admin Lampapa , ,

Nie ma wątpliwości, że najlepszym czasem na Mazury jest sezon letni, który jest również najbardziej pracowitą i najdroższą porą roku. Jeśli chcesz uniknąć tłumów, zarezerwuj swój pobyt na początku czerwca lub września, kiedy pogoda jest jeszcze dobra i wokół jest mniej turystów. Mazury położone są w północno-wschodniej Polsce, około trzech godzin jazdy samochodem od Warszawy. Rosnąca liczba połączeń lotniczych z nowo przebudowanym portem lotniczym Olsztyn-Mazury przyciągają większą liczbę turystów do nieodkrytego dotąd obszaru. Jeśli łączysz podróż na Mazury ze zwiedzaniem Warszawy, najlepszym sposobem na dotarcie do Pojezierza do i z Warszawy jest pociąg lub autobus.

Jeśli pragniesz autentycznego wrażenia z natury, wybierz się na pobyt na farmie. Miejsca takie jak Siedlisko Bianki, Moniówka i Kwaśne Jabłko oferują nowe spojrzenie na agroturystykę – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla wielu osób. Ogromnie popularne są także takie uzdrowiska jak Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, Gołębiewski Mikołajki, Przystań Hotel & Spa w Olsztynie czy modna Glendoria. Warto zarezerwować te miejsca dużo wcześniej. Pojezierze oferuje wspaniałe widoki, które z pewnością zachwycą nawet najbardziej wymagające osoby. Mazury to jedno z najlepszych miejsc w Polsce, w którym można spędzić czas na świeżym powietrzu. Od pływania kajakiem po malowniczej rzece Krutyni i jazdy na rowerze przez okoliczne gęste lasy, po żeglowanie i łowienie ryb w największych jeziorach w kraju, jest wiele działań do wyboru.

Śniardwy mają powierzchnię ponad 113 km kwadratowych i są największym jeziorem w Polsce oraz ulubionym miejscem żeglarskim Polaków. Możesz samodzielnie wypłynąć łodzią lub wynająć daną osobę, aby spędzić dzień na wodzie – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Inne jeziora warte polecenia to Jezioro Łuknajo, które prezentuje się naprawę pięknie. Na Mazurach mieści się także dawna kwatera wojskowa Hitlera, Wolfschanze, która jest ukryta w lesie. To tutaj Hitler spędził ponad 800 dni i przeżył próbę zamachu w 1944 roku. Z całą pewnością warto odwiedzić to historyczne miejsce.

Pojezierze Mazurskie to obszar o powierzchni 52 000 km kwadratowych. Leży w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. Na terenie powiatu znajduje się ponad 2000 jezior, które są naprawdę przepiękne. Płytkie doliny potokowe w regionie zawierają bagna i wydmy. Morenowe wzgórze Dylewska, które wznosi się na około trzystu metrach, znajduje się w okolicach Olsztyna. Noclegi w tym miejscu są naprawdę bardzo tanie, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Pojezierze Mazurskie jest słabo zaludnione, z licznymi lasami, łąkami i pastwiskami. Żyzne gleby czarne i brązowe znajdują się w zachodniej części dzielnicy i produkują pszenicę i buraki cukrowe; gleby piaszczyste we wschodniej części dzielnicy produkują ziemniaki i żyto. Głównymi ośrodkami miejskimi są Elbląg, Olsztyn i Ełk. Miejscowości wypoczynkowe to Giżycko i Mikołajki. Warto wypocząć właśnie w tym regionie, ponieważ miejsca są naprawdę przepiękne.