24 lut Brak komentarzy admin Lampapa , , ,

Rosja z całą pewnością nie znajduje się na szczycie list najczęściej wybieranych kierunków na wczasy, czy na ferie przez naszych rodaków , którzy zdecydowane bardziej preferują kierunki południowo-zachodniej Europy, gdzie można liczyć na wysokie temperatury, a większość urlopu spędza się podczas pobytu na plaży . Taką formę wypoczynku wybiera większa część osób, lecz można znaleźć także zwolenników zwiedzania, poznawania nowych kultur, właśnie dla takich osób idealnym miejscem będzie Rosja. To ogromne państwo rozciągające się od wschodniej Europy poprzez północną część Azji po Ocean Spokojny. Można tam nie tylko zwiedzić interesujące, wyjątkowe , unikatowych obiekty, ale również można tam zetknąć się z tamtejszą kulturą, która jest również inspirująca.
Decydując się na wycieczkę do Rosji nie można zapomnieć o tym, że znajduje się w tym kraju mnóstwo miejsc, których nie można pominąć podczas zwiedzania tego kraju. Na pewno w czołówce takich miejsc mamy takie jak kreml moskiewski, tudzież Plac Czerwony w Moskwie, zalicza się do nich również Peterhof Palace. Bez wątpienia w samej stolicy Rosji- Moskwie znajduje się wiele ciekawych miejsc i obiektów, które warto zobaczyć, poznać. Jednak sam kraj jest na tyle duży, że jego zwiedzanie zajęłoby naprawdę wiele czasu, dlatego też taki pobyt w Rosji warto zorganizować na nieco dłuższy okres czasu. W tym ogromnym państwie które rozciąga się na dwóch kontynentach nie brakuje także przepięknych i bardzo ciekawych miejsc pod względem walorów przyrodniczych.
Nie ulega wątpliwości, że warta zainteresowania jest na pewno również kuchnia rosyjska, która ma w sobie wiele interesujących i niebanalnych dań, które są bardzo smaczne i warto je spróbować będąc w lokalnych barach, lub jadłodajniach.
Wizytę w Rosji dobrze jest poprzedzić odpowiednimi przygotowaniami do pobytu w tym kraju. Warto zasięgnąć informacji jaka waluta tam obowiązuje, aby później nie pojawiły się różnego rodzaju problemy, czy też komplikacje związane z płatnościami. Oczywiście bardzo ważna jest też kwestia porozumiewania się, w Rosji w inaczej niż w innych państw europejskich z powodu wyraźnego akcentu, a także i przywiązywaniu ogromnej wagi do rodzimej kultury, tradycji i języka z pewnością trudniej jest rozmawiać w języku angielskim. Dlatego też dobrym pomysłem jest nauka języka rosyjskiego, albo przynajmniej jego podstawowych zwrotów, czy sformułowań, szczególnie, że język ten podobnie do większości języków typowych dla Europy wschodniej okazuje się być całkiem podobny do języka polskiego i jego nauka przychodzi na ogół bez większych problemów.
Pobyt w Rosji wydaje się być również nieco tańszą alternatywą dla wakacji, urlopu w Europie zachodniej, dlatego też należy zauważyć, iż stanowi to doskonały wybór szczególnie dla tych turystów, których budżet na wypoczynek jest trochę bardziej ograniczony. Jest to miejsce w którym istnieje możliwość aby bardzo ciekawie i przyjemnie spędzić urlop, zwłaszcza gdy komuś zależy w dużej mierze na tym, aby poznać to zagadkowe i ogromne państwo, czy też zwiedzić ciekawe i malownicze zakątki. Jeżeli tak jest, to można pokusić się o stwierdzenie, że podróż do Rosji to trafiony wybór.