9 mar Brak komentarzy admin Lampapa , ,

Jeśli lubisz piesze wycieczki, to pakuj plecak i ruszaj w Beskidy.

Przeogromne kilometry ścieżek do chodzenia i jazdy rowerem, wspaniałe krajobrazy i kontakt z naturą. Można wybrać łatwiejsze i trudne trasy, wpinać się i schodzić.

Warto zabrać całą rodzinę i urządzić piknik po drodze, wynająć pokoje w jednym z wielu pensjonatów i zaplanować cały weekend.

Jeśli mieszkasz w mieście, to obowiązkowo jedź dotlenić płuca, by poprawić kondycję i zregenerować nerwy. Wrócisz do pracy z, co prawda bolącymi nogami, ale świeżą energią.

A stopy? Zadbaj o dobre obuwie, na twardej podeszwie trasy są pełne kamieni niepotrzebne ci otarcia, czy odciski. Weź też odpowiedni strój na zmienną pogodę, to góry i możesz się spocić, by po chwili zmarznąć. Może bielizna termiczna załatwi sprawę.

Najpierw musisz mieć pomysł na weekend. Nie jest dobrym pomysłem wyjście bez przygotowania, wytyczenia trasy i zaplecza gastronomicznego. Kanapki dobra rzecz, czy jednak w dzisiejszych czasach warto taszczyć ciężki plecak z wałówką. Lepiej do portfela wziąć parę groszy więcej i spróbować regionalnych potraw.

Czy widzisz już oczami wyobraźni wspaniałe plenery, przestrzeń, stare lasy z ogromnymi drzewami? Zajrzyj do internetu i przejrzyj oferty. Nie musisz nic kupować, wystarczy, że się zapoznasz z możliwościami, jakie oferują biura turystyczne.

Tam znajdziesz najciekawsze, warte obejrzenia miejsca, atrakcje turystyczne i miejsc na nocleg.

Może zainteresuje cię Barania Góra, czy będziesz chciał pochodzić po masywie Skrzycznego.

Jeśli jesteś fanem sportów wodnych, prawdziwą atrakcją będzie jezioro żywieckie.

Zimą ożywiają się zaśnieżone stoki i zapraszają narciarzy na „białe szaleństwo”.

Trasy dla fanów wspinaczki są bardzo dobrze oznaczone, nawet bez przewodnika, w ciepłe dni, można zdobywać góry.

Przy okazji warto wspomnieć o stolicy Beskidów, Bielsko – Białej, nazywanej małym Wiedniem.

Jeśli zmęczy chodzenie, wsiadamy do kolejki, by oglądając wspaniałe widoki, wjechać na Szyndzielnię. Jest tam urocze schronisko, możemy odpocząć, zjeść i zregenerować siły.

Pamiętać warto o jaskiniach. Trzeba je koniecznie zwiedzić. Może to być Jaskinia lodowa lub Jaskinie w Trzech Kopcach. Ubrać się trzeba cieplej, temperatura w jaskiniach to około 6 stopni Celsjusza. I trzeba lubić nietoperze.

Nie sposób opisać wszystkich atrakcji tego magicznego miejsca. Jest tam prawie nieskończona ilość atrakcji a górale prześcigają się w propozycjach dla Ciebie.

Niestety jeden weekend nie wystarczy, by zwiedzić całe góry, wszystkie jaskinie. Potrzebujesz dobrego planu, by wybrać ofertę dla siebie, lub podzielić zwiedzanie na kilka weekendów. Na dużą ilość weekendów.

Zasiądź już teraz przed komputerem i przeglądaj wspaniałe fotografie zimowej, jesiennej, czy letniej aury. Poczytaj o wyborach innych podróżników, ich relacje mogą cię zainspirować. Blogów o podróżach po Beskidach jest naprawdę sporo.

Nie zapomnij zapytać o zdanie całej rodziny, nie pojedziesz przecież samotnie, trzeba zebrać dobrą paczkę, może Twoi przyjaciele się przyłączą. Będzie i raźniej, i weselej.