19 cze Brak komentarzy admin Lampapa , ,

Stolica Dolnego Śląska oferuje turystom wiele atrakcji. Wybierając się do takiego miasta jak Wrocław, należy liczyć się z tym, że zwiedzenie choćby tylko podstawowych zabytków, musi zająć trochę czasu. Bardzo trudno byłoby w ciągu jednego dnia zobaczyć choćby najważniejsze z nich. Oznacza to, że turysta odwiedzający Wrocław, będzie potrzebował noclegu.

Zabytki Wrocławia

Do najciekawszych miejsc we Wrocławiu należą niewątpliwie atrakcyjne lokalizacje historyczne. Dolny Śląsk miał barwną historię, a jego stolica jest miastem, w którym ta historia jest najbardziej widoczna. Nic dziwnego zatem, że turystyka rozwija się tam w bardzo szybkom tempie.

Atrakcją jest oczywiście obszar starówki, z pięknym Rynkiem i Ratuszem. Stare, bogato zdobione kamienice, otaczające jeden z największych historycznych rynków w Polsce, to również coś, co warto zobaczyć. Wśród miejsc ważnych dla historii, jest również Ostrów Tumski, z jego średniowiecznymi uliczkami i pięknym romańskim kościołem pw. św. Idziego. Do historii odwołuje się też Panorama Racławicka, czyli ogromna instalacja historyczna, oparta o malarstwo i elementy ekspozycyjne, tworzące wrażenie trójwymiarowości. Ta niezwykła konstrukcja, prezentująca ważną batalię militarną, jaką była Bitwa pod Racławicami, jest jedną z największych atrakcji turystycznych miasta.

Atrakcje Wrocławia

Jednak Wrocław to nie tylko zabytki i miejsca odwołujące się do historii miasta. To również całkiem współczesne atrakcje, wśród których wyróżnia się kilka takich, któe zwabiają turystów do miasta równie skutecznie, jak zabytki. To właśnie dzięki nim turystyka w mieście tak prężnie się rozwija.

Takim niezwykłym miejscem jest niewątpliwie Hydropolis. W jednym miejscu mamy możliwość zobaczenia różnych podwodnych atrakcji, nie ruszając się z miasta. Hydropolis niewątpliwie jest bardzo wartościowym miejscem dla wszystkich, którzy podróżują z dziećmi. To jedna z ich ulubionych atrakcji w tym mieście.
Symbolem stolicy Dolnego Śląska stało się także wrocławskie ZOO. Niemałą w tym zasługa jego wieloletniego kierownictwa, w postaci państwa Hanny i Antoniego Gucwińskich. Ich program telewizyjny „Z kamerą wśród zwierząt” miał ponad 750 odcinków. Wiele spośród prezentowanych w nim gatunków to właśnie zwierzęta z wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

Noclegi we Wrocławiu

Jak przystało na duże miasto, z bogatą ofertą turystyczną, Wrocław ma również do zaoferowania sporo miejsc noclegowych. Są wśród nich zarówno luksusowe hotele, jak i miejsca dla turystów nieco mniej zamożnych. Znalezienie dobrego i taniego noclegu we Wrocławiu nie jest jednak łatwe. Warto zatem skorzystać z możliwości, jakie daje internet, dzięki któremu można wyszukać najbardziej atrakcyjne lokalizacje noclegowe.

W przypadku miast takich jak Wrocław, najdroższe są zazwyczaj noclegi w ścisłym centrum miasta. Jest to jednak metropolia dobrze skomunikowana, dlatego warto czasem szukać noclegów również nieco dalej od centrum. Pozwoli to znaleźć lepsze jakościowo miejsca noclegowe, za nieco niższą cenę.