9 mar Brak komentarzy admin Lampapa , ,

Ludzie wyjeżdżający na wakacje, dzielą się głównie na dwa typy: ci którzy udają się nad morze, oraz ci, których serce prowadzi w góry. Polska turystyka oferuje wiele miejsc w których możemy w sposób wymarzony spędzić nadchodzący urlop czy ferie wakacyjne. Jednym z takich właśnie miejsc są Bieszczady. Atrakcje czekające nas w tej części kraju, potrafią zapierać dech w piesiach i przyspieszyć bicie serca – i to nie jeden raz! Można wyobrazić sobie jeden z poranków, kiedy budzimy się w schronisku położonym na paśmie górskim i wyruszamy skoro świt na podbój oczekującego nas świata.

Jedyne o czym w tym momencie myślimy to nasze wygodne buty, oraz odpowiednio przygotowany dnia poprzedniego plecak. Po krótkim choć sycącym śniadaniu, wyruszamy pełni nadziei na to, że będzie to długa, pełna niespodzianek i wyjątkowych widoków wędrówka. Co można zobaczyć w Bieszczadach? Jest tego masa i każdy z turystów może być pewien, że znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim miejscowa fauna i flora, może się pochwalić ogromem atrakcji dla wprawnego oka znawcy, jak i laika chcącego podziwiać cuda natury. Klimat również sprzyja turystyce, jest ona umiarkowanie ciepły latem, dając nam poczucie pewności i przyjemnego marszu.

Wyznaczone przez zawodowców szlaki, pozwalają na szybką ocenę danej drogi pod różnymi względami i dostosowanie jej do swych umiejętności i doświadczenia, jakie mamy podczas podróży po górach. Jest więc pewność, że miejsce dla siebie znajdzie ktoś, komu tematyka górskich wycieczek nie jest wcale obca, jak i początkujący, chcący spróbować swych sił w tej dziedzinie. Plusem jest także szeroki wybór miejsc w których możemy spędzić noc. Mnogość pensjonatów, schronisk, pokoi i hoteli pozwala na swobodne wybranie zadowalającego nas miejsca, do rozpoczęcia wędrówki. Bieszczadzka turystyka może się pochwalić wielką otwartością i akceptacją dla turystów. Polska gościnność jest w tym miejscy szczególnie widoczna, możemy się więc dzięki temu czuć jak u siebie w domu. Wyruszając w piesze wycieczki po górach, nie powinniśmy zapominać o niezbędnym sprzęcie, który jest w górach bardzo pomocny, jeśli tylko nie powiedzieć niezbędny.

Plecak pełen prowiantu i wody to podstawa, jednak dobrze by było, gdyby znalazła w nim miejsce także mapa czy apteczka. Bieszczady to świetne miejsce również, jeśli chodzi o spędzenie czasu wolnego w gronie rodzinnym. Nic nie umacnia tak dobrze rodzinnych więzów jak wspólne przeżycie super przygody i chwile spędzone tylko w swoim towarzystwie. Góry to czas dla siebie i dla bliskich, to długie rozmowy na przeróżne tematy, to wzmocnienie swego organizmu i wypróbowanie go w różnych sytuacja, ale przede wszystkim to świetna zabawa, oraz wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia. Nie ma chyba lepszej frajdy, niż opowiadanie znajomym po powrocie, o rzadkim okazie widzianego zwierzęcia, czy wspólne oglądanie zdjęć z wypraw na górskie szczyty. Bieszczady są więc idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie w życiu zarówno komfort, jak i element zaskoczenia, a przecież tym są właśnie te góry.