19 cze Brak komentarzy admin Lampapa , ,

W województwie pomorskim, nad samym Morzem Bałtyckim, leży wiele wspaniałych miejscowości nadmorskich, które warto odwiedzić. Szczególnie letnią porą wakacyjną, te tereny są wręcz oblegane przez turystów, żądnych wypoczynku i relaksu w interesującej scenerii. Jest wiele miejscowości mniejszych i większych, które na pewno warto odwiedzić. Jednak na szczególne wyróżnienie z pewnością zasługuje miejscowość Jastarnia.

Lokalizacja

Jastarnia leży w gminie o tej samej nazwie, w województwie pomorskim. Znajduje się na Mierzei Helskiej. Jastarnia jest letnim kurortem, w którym można znaleźć aż pięć letnich kąpielisk, do tego wiele atrakcji turystycznych i zabytków.

Noclegi w Jastarni

Każdy turysta wybierający się do Jastarni, powinien się wcześniej zapoznać z ofertą noclegową tej miejscowości. Szczególnie gdy chce się wybrać w to miejsce wakacyjną porą, wówczas wiele noclegów może już być zajętych. Dlatego dużo bardziej opłaca się nieco wcześniej dokonać rezerwacji noclegu, korzystając z popularnych internetowych portali noclegowych. Rezerwując pobyt w tej miejscowości przez Internet, z odpowiednim wyprzedzeniem, można liczyć na niższe ceny i atrakcyjne oferty. Warto więc wcześniej poszukać sobie odpowiedniego noclegu i nie musieć się już niczym kłopotać po przyjeździe do miasta.

Baza noclegowa tej miejscowości jest mocno rozwinięta, bo to typowa miejscowość turystyczna. Do wyboru są luksusowe hotele, przytulne pensjonaty, kwatery prywatne, apartamenty, domki letniskowe, pola namiotowe i kempingowe itp. Jak więc widać wybór jest bardzo różnorodny, każdy znajdzie tu dla siebie odpowiednią propozycję. Jeśli ktoś nie wie gdzie spać, to może sobie poczytać opinie w Internecie na temat najbardziej polecanych miejsc noclegowych. Turyści szczególnie chętnie nocują w domkach letniskowych, bo są one samowystarczalne i zapewniają odpowiednią prywatność. Ale nie brakuje też miłośników biwakowania, ci z kolei cenią sobie dobrze zorganizowane pola namiotowe i pola kempingowe. Jeśli ktoś z kolei szuka luksusów, z pewnością doceni pobyt w ekskluzywnym hotelu, gdzie można liczyć na wiele różnych atrakcji.

Atrakcje turystyczne

Jastarnia jest urokliwą miejscowością nadmorską, gdzie nikomu nie będzie się nudzić. Jest tu wiele atrakcji dla dorosłych i dla dzieci, miejsc rozrywkowych i zabytków godnych obejrzenia. Do najbardziej znanych miejsc tej miejscowości należy jedna z przystani morskich, gdzie można skorzystać z możliwości popływania statkiem, skorzystać z kursu żeglarskiego, kitesurfingowego czy motorowodnego. Atrakcją tego miejsca jest z pewnością Chata Rybacka, Skansen Fortyfikacji czy też kino. Tego typu miejsca zapewnią rozrywkę w każdą pogodę a jak wiadomo nad morzem pogoda często jest bardzo kapryśna. Trzeba się więc zabezpieczyć na każdą sytuację i możliwość.

Jastarnia to nie wielka miejscowość turystyczna, ale bardzo lubiana przez turystów. Panuje tu swojski klimat, plaże nie są zbyt zatłoczone. Turyści mogą też korzystać z oferty gastronomicznej i rekreacyjnej.