9 mar Brak komentarzy admin Lampapa , ,

Polska jest krajem z przepięknymi krajobrazami, na północy Polski znajduje się piękne morze bałtyckie, a na południu nasze piękne rodzime góry. Jeżeli mówimy o górach to każdemu od razu przychodzi na myśl jedno miejsce, tak dokładnie jest to Zakopane, przez niektórych nazywane „zimową stolicą Polski”. Jest to majestatyczne miejsce, okraszone pięknym krajobrazem, Zakopane również słynie z turystyki, gdy zbliża się okres świąteczne-noworoczny noclegi w Zakopane, są praktycznie wykupione nie ma szans na znalezienie dogodnej kwatery, chyba że za wygórowaną cenę. Dlatego noclegi w tym okresie trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Naprawdę warte zobaczenia są polskie góry, również latem miejsce to pełne jest turystów, niektórzy wolą wtedy pooglądać piękne krajobrazy również latem, wycieczka na morskie oko, Giewont i wiele innych wydaje się być bardzo atrakcyjną opcją, znana wszystkim ul. Krupówki to już kultowa ulica znana chyba każdemu Polakowi. W zimę oczywiście Zakopane ma większy urok, lecz również zawody sportowe, takie jak skoki narciarskie przyciągają tłumy każdy chce zobaczyć polskich skoczków oraz innych topowych zawodników w ramach konkursu pucharu świata, wtedy to miejsce pod względem turystyki również kwitnie, każdy z zawodników chwali sobie Zakopane, również pod względem wspaniałej atmosfery, którą tworzą polscy kibice. Niewątpliwie to miejsce żyje z turystyki przez cały rok i oferuje turystom wiele wspaniałych atrakcji i niezapomnianych chwil, takich które przyciągają z powrotem. Taka kolej rzeczy sprawia, że znajdziemy tam sporą liczbę noclegów, niektórzy budują swoje własne zajazdy, hotele, inni budują specjalne domy, które później służą jako domki na wynajem na okres pobytu turystów, inni przyjmują w swoich własnych domach. Na pewno jest to dla tych ludzi biznes, który mogą prowadzić ze spokojem przez cały rok. Atrakcji jak można zauważyć tam nie brakuje, każdy chociaż raz powinien udać się w nasze piękne Tatry, jeśli ma taka możliwość widoki są naprawdę niesamowite oraz krajobraz zupełnie jak z bajki, pod względem turystycznym jest to jedna z najbardziej znanych miejscowości w Polsce.

Turystyka w Polsce stale się rozwija, obcokrajowcy bardzo chwalą sobie nasz kraj, tym bardziej gdy na świecie panuje taka sytuacja polityczna, Polska jest coraz bardziej doceniana i często odwiedzana przez ludzi z rozmaitych zakątków świata, dlatego właśnie oni powinni pojechać i zobaczyć na własne oczy piękno polskich gór, gdyż te obrazki nie są do opisania, ale do zobaczenia na własne oczy. Z biegiem lat turystyka będzie na coraz to lepszym poziomie, więcej hoteli, atrakcji to czeka nas w przyszłości, musimy reklamować nasz kraj na arenie międzynarodowej, aby ludzie zza granicy mogli również docenić piękno naszej ojczyzny i przekazać to dalej w świat, a co za tym idzie dać Polsce większe pole do popisu w obszarze turystycznym, gdyż jesteśmy gotowi przyjąć gości zza granicy, nasze morze jest na to gotowe, oraz nasze wspaniałe góry, które czekają na turystów zimą, jak i latem.